Międzyszkolne Koło Retoryki

Przystąpiliśmy do zorganizowania bezpłatnego Międzyszkolnego Koła Retoryki. Udział w nich briorą gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich z aglomeracji warszawskiej. 

Międzyszkolne Koło Retoryki ukazuje wielu uczniom możliwości rozwoju emocjonalnego i intelektualnego tkwiące w retoryce. Już poznaliśmy wielu młodych ludzi autentycznie zainteresowanych praktycznym i naukowym pogłębieniem wiedzy i umiejętności retorycznych. Dzięki realizowanemu przez nas podobnemu programowi edukacyjnemu dla nauczycieli w formie Akademii Retoryki, mamy kontakt z kilkudziesięcioma nauczycielami szkół warszawskich. Wielu ich uczniów ma retoryczny talent. Ale nie mają szansy go systematycznie rozwijać. Są osamotnieni w swoich środowiskach. Takie formy zajęć jak: cykle wykładów, seminaria, warsztaty, wyjazdy naukowo-badawcze itp., pozwolą stworzyć młodzieżową kadrę wpływających w swoich środowiskach szkolnych a w przyszłości studenckich i w miejscu pracy na podnoszenie kultury mowy i wymiany poglądów.

Od września 2008 roku miłośnikom retoryki i uczestnikom szkoleń służy nowa strona www.retoryka.pl

Zapraszamy do korzystania z niej, gdyż tam umieszczamy wszelkie inforacje o zajęciach. Zainteresowanych namawiamy do zalodowania się w newsletterze.

Zajęcia dotowane sa przez Biuro Edukacji Urzędu m.st Warszawy.

Oczekujemy na wasze zgłoszenia.   

 Karta zgłoszeniowa.

 

 

 

 

 

facebook