Zaproszenie do Centrum Retoryki

Nie tylko do Nauczycieli

Akademia Sztuki i Kultury jako promotor trudnej, aczkolwiek pięknej i potrzebnej sztuki retoryki poczyniła pierwsze kroki w kierunku utworzenia Centrum Retoryki. Współorganizatorem naszego przedsięwzięcia jest Polskie Towarzystwo Retoryczne z profesorem Jakubem Z. Lichańskim na czele.
W naszych planach jest zorganizowanie:
·        dla nauczycieli – Akademii Retoryki,
·        dla uczniów – Międzyszkolnego Koła Retoryki,
·        dla wszystkich – Festiwalu Retoryki.
W bieżącym roku udało nam się zorganizować dwa spotkania:
  1.  2 marca na VII międzynarodowym Salonie Edukacyjnym, w którym uczestniczyli pierwsi zainteresowani naszymi pomysłami,
  2. 27 kwietnia w siedzibie Akademii odbyły się warsztaty dla nauczycieli.
 Do współrealizowania naszych planów zapraszamy wszystkich nauczycieli zainteresowanych kulturą mowy, polonistów, instruktorów szkolnych kół teatralnych, dziennikarskich itp.
Zwracamy się z prośbą o zastanowienie się:
-         Czy jesteście zainteresowani warsztatami z retoryki dla nauczycieli?
-         Czy wasz uczeń, czy uczniowie byliby zainteresowani zajęciami w ramach Międzyszkolnego Koła Retoryki?
-         Czy któryś z waszych uczniów byłby zainteresowany wyjazdem na wakacyjny obóz do Kazimierza Dolnego?
Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedź brzmi twierdząco – bardzo prosimy o kontakt mailowy
akademia-kultury@akademia-kultury.edu.pl,
lub od razu prosimy zgłosić swój udział w bezpłatnych zajęciach z retoryki na tej
 Karta zgłoszeniowa do udziału w zajęciach Akademii Retoryki..