Międzyszkolne Koło Retoryki

Przystąpiliśmy do zorganizowania bezpłatnego Międzyszkolnego Koła Retoryki. Do udziału w nim zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół średnich z aglomeracji warszawskiej.

Międzyszkolne Koło Retoryki ukaże wielu uczniom możliwości rozwoju emocjonalnego i intelektualnego tkwiące w retoryce. Już poznaliśmy wielu młodych ludzi autentycznie zainteresowanych praktycznym i naukowym pogłębieniem wiedzy i umiejętności retorycznych. Dzięki realizowanemu przez nas podobnemu programowi edukacyjnemu dla nauczycieli w formie Akademii Retoryki, dotowanemu przez Biuro Edukacji, mamy kontakt z kilkudziesięcioma nauczycielami szkół warszawskich. Wielu ich uczniów ma retoryczny talent. Ale nie mają szansy go systematycznie rozwijać. Są osamotnieni w swoich środowiskach. Takie formy zajęć jak: cykle wykładów, seminaria, warsztaty, wyjazdy naukowo-badawcze itp., pozwolą stworzyć młodzieżową kadrę wpływających w swoich środowiskach szkolnych a w przyszłości studenckich i w miejscu pracy na podnoszenie kultury mowy i wymiany poglądów.

W tym roku szkolnym zajęcia Koła rozpoczną się pod koniec maja. Odbędą się trzy-cztery spotkania. Datę pierwszych zajęć podamy za parę dni.

Od października ruszą cotygodniowe spotkania.

Syrenka   Stało się to możliwe dzięki dotacji Biura Edukacji Urzędu m.st Warszawy.

Oczekujemy na Wasze zgłoszenia.

Karta zgłoszeniowa.