3 Mistrzostwa Salonu Perspektyw

Szybko czytać ze zrozumieniem niewielu umie.

3 Mistrzostwa Salonu Edukacyjnego w Szybkim Czytaniu Perspektywy

Celem konkursu jest uświadomienie gimnazjalistom, licealistom i ich nauczycielom, że można ze zrozumieniem szybko czytać dowolny tekst: książki, gazety, prozę, dramaty, poezję itd. Że jest to niezbędna umiejętność dla każdego intelektualisty. Umożliwia ona, m.in. błyskawiczne przejrzenie tekstu i znalezienie ważnego dla czytającego fragmentu w celu dokładnego przestudiowania. Przydaje się przy powtórzeniach materiału do sprawdzianów czy publicznych wystąpień.
Przeciętny Polak czyta z prędkością 200 słów na minutę. Każdy powinien umieć czytać z prędkością od 1 000 do 2 000 słów na minutę. Rekord Polski i Świata wynosi 46 482 słów na minutę. Bardzo szybkiego czytania trzeba się uczyć. Treningowe testy szybkiego czytania są na stronie www.impuls.com.pl. / Testy online.
W Polsce od dziesięciu lat organizowane są Mistrzostwa Polski w Szybkim Czytaniu.

Od trzech lat organizowane są Mistrzostwa Salonu
w Szybkim Czytaniu Perspektywy

Poznaj >>>>wyniki z 2007 i 2008 roku. Może wśród zwycięzców są uczniowie z Twojej szkoły?

Oto założenia organizacyjne konkursu.
1.        Do konkursu zostanie dopuszczonych 15 pierwszych zgłaszających się uczniów z różnych szkół.
2.        Przyjmujemy zgłoszenia indywidualnie jak też zgłoszenia przez nauczycieli czy szkoły.
3.        W ramach konkursu trzeba będzie jak najszybciej przeczytać jedną stronę tekstu. Następnie - już bez pośpiechu – odpowiedzieć na dziesięć pytań związanych z tym tekstem.
4.        Konkurs odbywa się w ramach programu Festiwalu Retoryki.
5.        Zwycięzcy otrzymają nagrody, a każdy uczestnik – upominki.

Organizatorem Mistrzostw jest Instytut Metod Edukacji IMPULS, Akademia Sztuki i Kultury oraz  Perspektywy

Szczegóły organizacyjne i zapisy są na stronie www.retoryka.pl .