2009 - Rok Jerzego Grotowskiego

Stowarzyszenie Sztuka-Edukacja-Promocja, które prowadzi Akademię Sztuki i Kultury, zrealizowało program
TEATR WEDŁUG JERZEGO GROTOWSKIEGO
Środki finansowe dostarczyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Publikacja powstała dzięki współpracy z wrocławskim Instytutem im. Jerzego Grotowskiego i warszawskim 21 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jerzego Grotowskiego.
Publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli, instruktorów teatralnych, animatorów kultury, którzy tą droga otrzymują bogatą dokumentacji fotograficzną, filmową, obszerny materiał biograficzny dotyczący Jerzego Grotowskiego, jego współpracowników i ideowych spadkobierców oraz liczne bibliograficzne adresy wsparte linkami internetowymi odsyłającymi do najważniejszych ośrodków i publikacji związanych z twórczością J. Grotowskiego. Zgromadzony tu materiał może służyć do samokształcenia jak też do prowadzenia lekcji z języka polskiego, wiedzy o kulturze, zajęć edukacyjnych dla zespołów teatrów młodzieżowych itp.
Materiał filmowy adresujemy do nauczycieli, ale także do uczniów czy członków zespołów teatralnych. Pod tym więc kątem był przez nas opracowywany. 
1.   Ludwik Flaszen (współtwórca Teatru Laboratorium)– U źródła. (15 minut, Warszawa).
2.   Kazimierz Grotowski – Ja i mój brat. (19 minut, Kraków).
3.   Bogdan Zdrojewski (Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego) – Rok Grotowskiego (7 minut, Warszawa).
4.   Jarosław Fret (Dyrektor Instytutu im. Jerzego Grotowskiego) – Grotowski i jego instytut (29 minut, Wrocław)
5.   Bruno Chojak (Kierownik archiwum Instytutu) – Trzeba pamiętać (18 minut, Wrocław)
6.   21 SLO im. Jerzego Grotowskiego - Włodzimierz Taboryski (dyrektor 21 SLO) prezentuje idee Grotowskiego realizowane w szkole (4 minuty, Warszawa).
Celem strategicznym publikacji jest edukacja kulturalna i kształcenie kadr kultury – obecnych i przyszłych, zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności, przez beneficjentów projektu, w zakresie stosowania warsztatu pracy teatralnej Jerzego Grotowskiego z okresu Teatru Laboratorium.
Więcej informacji na stronie >>>>Stowarzyszenia. 

Instytucje, teatry, placówki oświaty, instruktorzy teatralni itp. proszeni są o zgłaszanie się z prośbą o bezpłatne przekazanie dla nich stworzonego wydawnictwa poprzez  >>>>>>>>>>> Kartę zgłoszeniową.

 

facebook