14 i 15 grudnia Retoryka nie tylko na Polonistyce

PRAKTYCZNE PROBLEMY NAUCZANIA RETORYKI W USA

TEORIA I WARSZTATY

Prowadzi: Prof. dr hab. Cezary ORNATOWSKI, Uniwersytet w San Diego, USA

W dniach 14 i 15 grudnia 2007 prof. Cezary ORNATOWSKI z Uniwersytetu w San Diego w USA przedstawi założenia teoretyczne oraz poprowadzi praktyczne warsztaty dotyczące realizowanego w USA programu nauczania retoryki od poziomu szkoły średniej do poziomu uniwersyteckiego.

Program zatytułowany WRITING ACROSS the CURRICULUM [PISANIE A PROGRAM NAUCZANIA] ma na celu nauczenie umiejętności przygotowywanie przez uczniów, resp. studentów różnego typu tekstów, jakich wymaga od nich realizowany program nauczania [nie tylko tekstów tzw. humanistycznych, ale i z zakresu nauk ścisłych].

Problemem nie jest nauczenie samych umiejętności pisania, ale stopniowe komplikowanie zadań i określanie celów, jakie mamy osiągnąć na poszczególnych etapach kształcenia.

Jak realizować te zadania, jakie stosować praktyczne rozwiązania – dowiecie się Państwo z zajęć na które serdecznie zapraszamy.

Program

14.12. 2007, godz. 9.30-11.30, Gmach Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, s. 7.

15.12.2007, godz. 10.30-13.00, Akademia Sztuki i Kultury, Al. Jana Pawła II, 36 C.